Tech. tisku


Technologie tisku

Termografie

Velmi zajímavá technologie tisku. Je k ní potřebná raznice s motivem, anebo textem, který se natiskne barvou na papír. Ihned, dokud je barva ještě mokrá, jde výrobek do dalšího stroje, ve kterém se pokryje speciálním práškem. Prášek se přichytí na morká místa a zbytek je odstraněný. Potom se prášek zahřeje až na 500 stupňů Celsia. Tím nabobtná a vytvoří plastickou strukturu.

termografia  

 

Horká ražba

Technologie tisku, při které se za teploty 130 stupňů Celsia při použití raznic a vysokého tlaku nanáší razící folie na papír. Uvedená technologie umožňuje natisknout skutečně zlatou barvu, kterou není možné vytisknout digitálními tiskárnami nebo ofsetem.

horuca_razba  

 

Slepotisk

Za použití raznic se při vysokém taku vytváří na papíře struktura. Na papír se nanese motiv z raznic. Získává sa tím plasticita a lom světla na plochách dodává výrobku neobvyklý efekt.

 

Reliéfní ražba

Je to kombinace horké ražby a slepotisku. Na papír se nanáší razící folie a zároveň se papír lisuje do požadovaného tvaru. Lom světla na razící folii dodává výrobkům vysokou exkluzivitu.

reliefna_razba                              

 

Digitální tisk

Dnes velmi rozšířená technologie tisku vzhledem k možnostem, které poskytuje. Při digitálním tisku se nanáší tonerový prášek na papír a tam se zapéká. Výhodou tisku je rychlost a možnost tisku od jednoho kusu. Není potřebná žádná raznice, což snižuje náklady při malých počtech.

digitalna_tlac

 

Výsek

Díky výseku může výrobek dostat různý rozměr. Okraje mohou být kulaté, zoubkované a podobně. Na výsek je potřeba výseková forma.

vysek   

 

Digitální výsek

Laser umožňuje vytvořit tvar výseku, který je členitější a složitější než klasický výsek. Není potřeba výseková forma.

digitalny_vysek 

Zpět


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Všechna práva vyhrazena.